محل تبلیغات شما

رئیس دفتر رئیس جمهور در مورد اظهارات محمود علوی وزیر اطلاعات پیرامون فتوای رهبر انقلاب گفت: موضع نظام و دولت تغییر پیدا نکرده و فتوای رهبر انقلاب به قوت خود باقی است و این فتوا چیزی نیست که با یک حرف تغییر کند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین تصمیمات دولت در ارتباط با کرونا و سفرهای نوروزی گفت: برای برنامه نوروزی سخت‌گیری‌های ما مقداری ادامه می‌یابد.

 

وی افزود: در صورت همکاری مردم، ستادهای استانی، استانداری‌ها و وجود وضعیت مناسب تا پایان اسفند، با توجه به اینکه مردم در یکسال گذشته سفر نرفته‌اند و بتوانند از این فرصت استفاده بهتری داشته باشند، سازوکار جدیدی را برای تعطیلات نوروزی خواهیم داشت.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: به دنبال این هستیم تا با یک ساز و کار جدید هدف گردشگری را به استان‌های دیگر نیز بکشانیم. اگر بتوانیم از این یک ماه به خوبی استفاده کنیم و مردم همکاری کنند، سعی می‌کنیم مردم تا ایام تعطیلات مقداری آزادی تردد و سفر داشته باشند.

وی در خصوص لغو امکان ارسال آگهی‌های دولتی به مطبوعات هم گفت: امروز در دولت این موضوع را بحث کردیم و این بند اصلاح شد و موضوع به شرایط قبل بازمی‌گردد.

واعظی درباره حواشی ایجاد شده درباره استاندار سابق خوزستان که حکم ریاست سازمان استاندارد ملی را دریافت کرده است، گفت: وزارت کشور در 10 یا 15 محور معیارهای ارزیابی استانداران  را در نظر گرفته است. در ارتباط با انتخاب استاندار خوزستان ارزیابی ما در ریاست جمهوری از 2 سال گذشته با این محورها و نمرده دادن به وی بوده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: حال یکی از این موارد دست مطبوعات افتاده و نمی‌دانم چگونه از وزارت کشور خارج شده و این درست نیست که براساس یک کاغذ استاندار را ارزیابی کنیم. ایشان از استانداران خوب است که توانست استانی به این حساسی و وسعت بسیار را در یک مدت طولانی به خوبی اداره کند.

وی گفت: بسیاری از مردم و‌ نماینده ها تماس گرفتند و‌ اصرار داشتن‌ که او بماند.‌ نباید با مدیران کشور اینطوری رفتار کرد. اقای رئیس جمهور برای وزارت صمت و راه از استانداران استفاده کردند و  معنی  آن این است کسانی که زحمت می کشند  این زحمات و موفقیت ها دیده می شود.

واعظی درباره اظهارات دادستان پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: در تماس‌هایی که میان مسئولان ایران و اوکراین بود تمامی آنچه می‌خواستند بدانند به آنان اطلاع داده شد. دادستان پرونده در جلسات چنین اظهاراتی نکردند اما شاید به عنوان یک کار تبلیغاتی سخنانی گفتند که خیلی در جریان پشت پرده این مطلب نیستم.

وی درباره اینکه نتایج بررسی لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام تا پایان سال اعلام می شود، خاطرنشان کرد: ما از اینکه این مسئله تا پایان سال تعیین تکلیف شود، استقبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: باید در مجمع تشخیص برنامه ریزی به گونه‌ای باشد تا بعد از برداشته شدن تحریم‌ها روال تعاملات بانکی را داشته باشیم. اگر تحریم‌ها برداشته شود و روال تعاملات بانکی به قبل بازنگردد، پاسخی برای مردم نداریم. امیدواریم تصمیمی که گرفته می‌شود در راستای منافع کشور و داشتن روابط بانکی سالم باشد. آماده هستیم تا همکاری کنیم و تصمیم خوبی گرفته شود و مردم از آن سود ببرند.

واعظی درباره سفر وزیر خارجه قطر به ایران گفت: این سفرها در بین کشورهای همسایه و دوست مرسوم است و تنها مربوط به ما نیست و در بسیاری از کشورهای جهان این اتفاق می‌افتد. سفر وزیر امور خارجه قطر درباره روابط دوجانبه و آینده منطقه با توجه به تغییرات در روابط آنان با عربستان بود.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: در این سفر گزارشی به ما دادند و نظر ما را نسبت به آینده برجام و شرایطی که بوجود آمده به عنوان یک موضوع مهم پرسیدند. نه پیغامی برای ما داشتند و نه ما پیغامی به آنان دادیم.

واعظی درباره تصویب کلیات بودجه 1400  ضمن تشکر از مجلس اظهار داشت: کمیسیون تلفیق  و مجلس هر کمکی برای بهتر شدن بودجه داشته باشند، ما از آن استقبال می کنیم نباید دنبال این‌ باشیم روابط خوب مجلس و دولت با اظهار نظر فردی در کمیسیون یا مجلس به هم بخورد.

وی درباره قانون هسته ای مجلس گفت: بنای دولت این است قانون مجلس را درباره پروتکل الحاقی اجرا کند و نامه آن را هم به مدیرکل آژانس دادیم. ما عضو پادمان هستیم. مدیرکل آژانس درخواست  سفر به تهران کرده است که ما استقبال کردیم. ما دنبال ساخت سلاح هسته ای نیستیم  و بارها گفتیم برای همین دلیلی برای پنهان کاری نداریم.

واعظی همچنین درباره بهنام محجوبی و ادعایی که درباره عدم رفتار شایسته با زندانیان مطرح می شود، گفت: هنوز گزارش کاملی را از طریق وزیر دادگستری دریافت نکردیم و‌ لذا در این خصوص بحثی نکردیم که‌ بگویم نظر دولت چیست.

رئیس دفتر درباره اظهار نظر اخیر وزیر اطلاعات درباره برجام و انرژی هسته ای گفت: موضع نظام و دولت تغییر پیدا نکرده و فتوای رهبری به قوت خود باقی است. این فتوا چیزی نیست که با یک حرف تغییر کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا آقای در این زمینه به وزیر اطلاعات تذکری داده است تاکید کرد: بله.

 
 

ایندکس با تو

امام خامنه‌ای: درباره برجام حرف و وعده خیلی شنیده‌ایم؛ این دفعه فقط عمل/ تأکید بر اولویت مشارکت در انتخابات

لیستی از بهترین سایتهای من

تذکر روحانی به وزیر اطلاعات به روایت واعظی

رئیس ,دولت ,وی ,یک ,واعظی ,وزیر ,رئیس جمهور ,رئیس دفتر ,دفتر رئیس ,واعظی درباره ,وزیر اطلاعات ,روال تعاملات بانکی

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
مجله ايران هر چی که بخوای گوشی دست دوم عربی هشتم و نهم چمدان طراحی سایت هر چی که بخوای sarafiayandeh فروشگاه آنلاین معرفی کالا فروشگاهی